Powiększony jajnik w otoczeniu płynowym - co to może być?

Byłam dziś na badaniu usg i okazało się, że lewy jajnik jest nieco większy niż prawy, a dodatkowo jest w otoczeniu płynowym (ok. 3 ml). Chciałam zapytać, skąd jest ten płyn i co oznacza? Mój błąd - nie dopytałam lekarza.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Niestety, na podstawie jedynie tego krótkiego stwierdzenia nie jestem w stanie odpowiedzieć na Pani pytanie. Potrzebuję informacji na temat dolegliwości, jakie Pani odczuwa, przyczyny wykonania badania, pełny opis badania, choroby towarzyszące itp.
Tego typu powiększenie jajnika z otoczeniem płynowym może być spowodowane przez torbiel jajnika, zapalenie przydatków i wiele innych. Płyn zazwyczaj świadczy o toczącym się procesie zapalnym różnego pochodzenia.

Proponowałabym zgłosić się do lekarza prowadzącego, który na pewno udzieli Pani wyczerpującej odpowiedzi.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.