Powiększony języczek podniebienny i bóle gardła

witam, dziś rano wstałem z uczuciem jakbym miał coś w gardle. Po próbie odkrztuszenia okazało się że języczek podniebienny jest duży i dotyka prawie języka i jest zaczerwieniony.Temperatury nie mam ani innych objawów typowych dla grypy Co to może być? Czy może to być jakieś zapalenie małego języczka? Jaka może być tego przyczyna? Poprzedniego dnia czułem się normalnie, a rano tak anie miła niespodzianka.  Połykanie mam znacznie utrudnione. Powiększony języczek nie jest zbyt komfortowy. Czuję się przez cały czas jakby miał go zaraz połknąć, albo coś. Czy domowymi sposobami da radę to wyleczyć? Może jakieś płukanie, albo proszki do ssania?  Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Najprawdopodobniej to infekcja wirusowa. Proszę zakupić w aptece leki dostępne bez recepty na ból gardła. Jeśli objawy będą bardzo nasilone lub nie będą ustępować proszę udać się do lekarza rodzinnego.