Powiększony UKM nerki prawej u dziecka w 27. tc

Witam,jestem w 27t.c na usg polowkowym wyszlo ze dziecko ma powiekszony Ukm nerki prawej do 7mm,na wczorajszym usg wyszlo ze niestety rosnie i ma juz 10mm.Chcialabym sie zapytac jaka jest granica u plodu tego powiekszenia? I czy jest to cos powaznego dla dziecka?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można odpowiednio dalej pokierować Panią do lekarza specjalisty. Aby coś więcej powiedzieć konieczne jest poznanie większej ilości informacji chociażby takich jak: ilość wód płodowych, rozwój drugiej nerki.