Jaka może być przyczyna powstania tych torbieli już w okresie płodowym?

Dziecko 8-miesięczne już w okresie prenatalnym stwierdzono torbiele na prawej nerce a po urodzeniu w USG w miejscu nerki prawej skupisko cienkościennych torbieli, dł 59 mm, najwieksza torbiel 40x21mm,prawidłowej tkanki nerki nie uwidoczniono. Nerka lewa 59mm, UKM nieposzerzone, grubość i echogeniczność miąższu prawidłowa.Moczowody nieposzerzone.Wyniki badania moczu cały czas prawidłowe. Jaka może być przyczyna i powstania tych torbieli juz w okresie płodowym i czy potrzebna bedzie kiedyś operacja? Czy nie zagraża to życiu dziecka w przyszłości?

Lek. Tomasz Budlewski

Na pewno konieczna dalsza diagnostyka proszę koniecznie zgłosić się do pediatry aby dalej pokierował do specjalistów z dziedziny nefrologii k urologii