Wynik scyntygrafii nerki u niemowlęcia

bardzo prosze o interpretacje scyntygrafii u Niemowlaka: Nerki prawidłowej wielkosci i kształtu, lewa nerka jest nieco większa. W lewej nerce gromadzenie znacznika nieco niejednorodne, slabsze w górnej 1/2. w fazie wydalniczej bez cech zalegania znacznika , w UKM obu nerek. Funkcja względna L/P: 57/43%graniczna asymetria Prawidłowy obraz funkcji miąższowej i odpływu z prawej nerki Cechy ubytku miąższu górnej 1/2 lewej nerki przy prawidłowym z niej odplywie

Witam serdecznie,

Nie można postawić rozpoznania na podstawie samego wyniku badania scyntygraficznego. Wskazana jest łączna ocena wyniku z obrazem klinicznym oraz badaniem fizykalnym. Proszę udać się z dzieckiem do lekarza na konsultacje.

Pozdrawiam.