Scyntygrafia wykazała nerkę prawą z poszerzonym ukm z objawami utrudnionego wydalania

Scyntygrafia wykazała nerkę prawą z poszerzonym ukm z objawami utrudnionego wydalania cechy przeszkody nie w pełni utrudniającej odpływ znakowanego moczu. (Moczowód nieznacznie poszerzony)Rozdzielnicza funkcja nerek p:l 43:57procent.Nerka lewa:rozmieszczenie radioznacznika nieco nierównomierne.Podwójny ukm .Czym może być spowodowana ta przeszkoda?w usg nie było kamieni.Za 1,5 r mam powtórzyć scyntygrafię. Czy nerce nic nie grozi przez ten zastój moczu?usg poszerzenie kielichów15mm miedniczki25mm

Witam serdecznie,

Sugeruję z wynikiem udać się do urologa lub nefrologa celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.