Wynik badania scyntygrafii nerek u 4-latki
Witam moja córka miała scyntygrafie nerek dodam że ma nerkę podkowiastą lat 4 wizytę u nefrologa dopiero za 3 miesiące więc proszę o interpretacje wyniku badania Opis; Nerka lewa gromadzenie znacznika DMSA-Tc-99m dość równomierne , z zatarciem dolnego bieguna Nerka prawa ; mniejsza gromadzi znacznik nierównomiernie , osłabienie wysycenia w górnym i dolnym biegunie Udział nerek w oczyszczaniu krwi z radioznacznika wynosi ; ok. 58%dla nerki lewej i ok. 42% nerki prawej

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Podany wynik badania powinien ocenić specjalista nefrolog w oparciu o aktualny obraz kliniczny. Proszę zatem udać się do lekarza w umówionym terminie.