Nerka lewa w fazie miąższowej nierównomiernie wysycona DTPA z rozległym ubytkiem

p.dr.zrobilam scyntygrafie.nerka lewa w fazie miąższowej nierównomiernie wysycona DTPA z rozległym ubutkiem w czesci środkowej i dolnej.wydalanie radioznacznika zwolnione.nerka prawa prawidłowego kształtu i wielkosci w fazie miąższowej dosyć rownomiernie wysycona DTPA..czasy poszczegolnych faz dla nerki prawej miążśzowa 4 min wydalnicza 5 min..lewa 13% prawa 87%..wnioski zmniejsz funkcji nerki lewej konieczna scyntyg, statyczna, czy nerka prawa dobrze dziala po tym opisie? co dalej mozna tak zyć

Lek. Tomasz Budlewski

a jak względem tego mają się wyniki badań laboratoryjnych? jaki był powód wykonania badania? proszę koniecznie udać się do lekarza nefrologa/