Czy potrzebna będzie operacja u 8-miesięcznego dziecka?

Dziecko 8-miesięczne już w okresie prenatalnym stwierdzono torbiele na prawej nerce a po porodzie w USG w miejscu nerki prawej skupisko cienkościennych torbieli, dł 59 mm, najwieksza torbiel 40x21mm,prawidłowej tkanki nerki nie uwidoczniono. Nerka lewa 59mm, UKM nieposzerzone, grubość i echogeniczność miąższu prawidłowa.Moczowody nieposzerzone.Badania moczu cały czas prawidłowe, co może być tego przyczyną i jakie są rokowania w późniejszym wieku, czy potrzebna będzie operacja?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna dalsza diagnostyka proszę koniecznie zgłosić się do nefrologa dziecięcego i urologa