Powiększony węzeł chłonny z tyłu szyi u 21-latka

Witam, z tylu szyi po lewej stronie mam wezel chlonny. Bylem z tym u lekarza a on powiedzial ze to po infekcji zostalo bo jego rozmiar nie jest duzy a jezeli go mialem przez taki dlugi czas to napewno nic powaznego. Dla mnie jak go wyczuje bo musze naprawde przycisnac to on jest maly i nie boli. Dodam ze nie widac go golym okiem. Jak go zlapie w dwa palce to on ma gdzies pol cm. Czy mam sie niepokoic?p

Witam! Jeśli lekarza rodzinny w bezpośrednim badaniu nie wychwycił żadnych nieprawidłowości, raczej nie ma powodów do niepokoju. Jeśli jednak ma Pani wątpliwości warto wykonać usg węzłów chłonnych, które pomoże określić ich charakter.