Powiększony węzeł szyjny i przy uchu
DOBRY WIECZOR moj maz ma powiekszony wezel szyjny badania rtg i usg jamy brzusznej nie wykazuja zmian lekarz zalecil wyciecie i badanie .w szpitalu wykonano znow usg i zalecono to jeszcze raz podejzewaja,albo zapalennie wezla albo zapalenie tarczycy .ja dzisiiaj zauwazylam jeszcze powiekszony wezel przy uchhu potej samej stronie maz jest teraz przeziebiony .wczesniej byla infekcja zeba .ja jednak obawiam sie ze to chloniak :(.

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Węzły chłonne na szyi mogą być powiększone z wielu przyczyn, m.in. przy infekcji/przeziębieniu, niewyleczonych zębach, mononukleozie itd, mogą niestety też świadczyć o procesie rozrostowym w węźle lub przerzutach nowotworowych z innego miejsca. W Pani sytuacji najlepiej chyba by było pobrać materiał do badania histopatologicznego bezpośrednio z węzła, wtedy sprawa będzie jasna.
Pozdrawiam