Powikłania po dużej dawce narkozy u dziecka

Dzień dobry. Mam pytanie- czy możliwe jest powikłanie po podaniu za dużej dawki narkozy u dziecka przy zabiegu przepukliny ( miało 2 razy zabieg mając 10 m-cy i 1,6 m-cy), czy dziecko w przyszłości z tego powodu może zachorować na schizofrenię?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Pytanie bardzo ogólne. Co Pani rozumie pod pojęciem za duże dawki narkozy? Dawki leków do znieczulenia ogólnego w pediatrii przeliczane są na kilogramy masy dziecka. Ryzyko przedawkowania leków jest więc dużo mniejsze niż u dorosłych. Schizofrenia jest chorobą wieloczynnikową, a przyczyny jej wystąpienia nie są do końca znane.