Możliwość powikłań neurologicznych po narkozie

Witam po operacji nosa w znieczuleniu ogólnym zaczęły się dziać ze mna dziwne rzeczy. Chcę zapytać czy mogło dojść do powikłań neurologicznych w związku z narkoza? Objawy nasilaly się od dnia operacji. Wcześniej nie wystepowaly. Najpierw były problemy z oddychaniem, wechem i smakiem. Następnie nasilał się brak czucia w łechtaczce. Dodatkowo odczuwanie temperatury i dotyku na skórze. Pojawiły się zmiany w oczach (zez, wytrzeszcz, zmiana barwy oka).

Nie sprecyzowała Pani rodzaju operacji nosa. Z opisu powikłań mogę się domyślać że były operowane zatoki metodą endoskopową. Powikłania są związane z zabiegiem a nie znieczuleniem.

Witam! Droga pani, jakkolwiek po znieczuleniu ogólnym są teoretycznie możliwe zmiany neurologiczne to z opisanych przez panią zmian raczej wątpliwe jest powiązanie ich ze znieczuleniem, jeżeli brak jest wywiadu związanego z powikłaniami podczas prowadzenia znieczulenia. Najbardziej dziwnym objawem w tym wypadku jest brak czucia w łechtaczce i zmiany w obrębie oczu - tych objawów nie można w żaden sposób powiązać ze znieczuleniem. Problemy z oddychaniem, węchem i smakiem być może są związane z samą operacją. Dyskusyjne jest również odczuwanie temperatury i dotyku, bo jeżeli jest to w obrębie całego ciała to w jakiś sposób od biedy można by to było połączyć, gdyby były problemy z prowadzeniem znieczulenia.
Pozdrawiam.