Powody nadmiernego pocenia się głowy

Mam takie pytanie co może być przyczyną nadmiernego i dość uciążliwego !!! pocenia się głowy ? czy może to być np. jakiś ucisk w części szyjnej na kręgosłupie a może inna przyczyna ???. Zaznaczę że poci mi się tylko głowa i szyja i to bez żadnego powodu ? obecnie pogoda wieczorem jest raczej chłodna a Ja w koszulce przy uchylonym oknie i nagle jakby mnie wiadrem wody oblał czy to może być początek poważnej choroby ? mój lekarz mówi o wielu możliwościach może tu ktoś tu mi pomoże ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, powyższa sytuacja może być wynikiem np. nadmiernego napięcia układu współczulnego ale także zaburzeń metabolicznych, elektrolitowych i hormonalnych. Niestety wymagana jest specjalistyczna ocena pod kierunkiem dermatologa, endokrynologa. Pozdrawiam.