Powracający przewlekły kaszel u 28-latka

Witam mam problem z powracającym przewlekłym kaszlem i to od dłuższego czasu. Za każdym razem kiedy się przeziębię kaszel utrzymuje się najdłużej , długo po ustąpieniu jakichkolwiek innych objawów. Wytrzymałem z kaszlem (na zmianę suchym i mokrym) 3 tygodnie po czym wziąłem antybiotyk i kaszel praktycznie ustąpił, choć czuję że nie wszystko jest w porządku. co się dzieje?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

po przeziębieniu u części pacjentów pozostaje nadwrażliwość która objawia się suchym kaszlem. Średnio pozostaje przez 2-3 tygodni ale może dłużej nawet 3 miesiące. Jednak po samym opisie nie można wykluczyć poważniejszej przyczyny Pana kaszlu. Proszę zgłosić się do lekarza POZ celem dokładnej diagnostyki.

Pozdrawiam.