Powrót do leków na depresję

2 mies temu z dr odstawilismy leki na depresję po 2latach.niedawno pojawiły się ataki paniki nie do zniesienia,prawie nic nie jem,mam poczucie że wariuje.mam to pierwszy raz w życiu,nigdy,przed leczeniem tego nie było.a podobno leki ssri nie uzalezniaja?ide do dr przed świętami,ale do tej pory jak sobie radzić z atakami?tłumaczenia że to tylko strach,że nic mi nie grozi,nie pomaga.boje się szpitala,że nie mogę jeść itp.czy powrót do leków pomoże?nie mam już nadziei,to mnie wykancza,jak przetrwać

Witam
Przyczyną depresji są zarówno czynniki biologiczne
jak też psychologiczne oraz środowiskowe.
Istnienie tylko jednej przyczyny depresji jest rzadkością
i zwykle tylko w początkowej fazie.
Dlatego też najlepsze efekty daje leczenie farmakologiczne
połączone z psychoterapią.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko
objawy, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Pozdrawiam serdecznie

Proszę udać się do swojego lekarza psychiatry, być może decyzja o skończeniu farmakoterapii była zbyt wczesna.
Dobrze tez połączyć leczenie farmakologiczne z psychoterapia.
Leki z grupy SSRI nie uzależniają, czasami podczas odstawiania może wystąpić złe samopoczucie ale jest ono przejściowe.

Leki działąją na objawy- gdy się je odstawia, objawy mogą wrócić. Dlatego w przypadku nerwic przede wszystkim metodą leczenia powinna być psychoterapia dążąca do poznania źródła problemu i jego przepracowania (dzięki temu ryzyko nawrotów jest dużo mniejsze). Proszę podjąć psychoterapię - polecam poznawczo-behawioralną. Pozdrawiam