Poziom ALAT i ASPAT a ćwiczenia na siłowni

Witam, 6.09.2016 wyszło mi ALAT 81 U/L, morfologia w normie. 8.09 powtórzono - ALAT 70 U/L, GGTP 65 U/L, AST 37 U/L. Wykluczono antygeny HBs i HCV. 26.09 powtórzono badania i wyszło ALT=46 U/L i AST=100 U/L. Co mogło mieć na to wpływ? Nie piję alkoholu, nie biorę leków poza kilkoma Pantoprazol 20mg. Nigdy nie miałem chorób, czy problemów związanych z wątrobą. Odżywiam się lekkostrawnie. Od ponad miesiąca ćwiczę na siłowni, bez suplementacji. Co może mieć na to wpływ? Jakie kroki podjąć?

Sylwester Kłos Dietetyk, Gdańsk

Witam serdecznie,

przede wszystkim trzeba spojrzeć w dietę oraz inne wyniki badań, nie tylko wątrobowe co może to powodować, być może coś ją obciąża, tutaj jest za mało informacji.

Pozdrawiam,
www.sports-med.pl