Poziom bilirubiny całkowitej a siłownia

Witam! Mam pytanie dotyczace bilirulbiny calkowitej. Jest ina w nadmiarze norma jest do 1,2 ja mam wynik 1,48. Od czego to moze byc? Chodze 3 razy w tygodniu na silownie, staram sie jesc duzo bialka, kiedys bolal mnie zab bralem wtedy tabletki przeciw bolowe ale bylo to jakis czas temu, od jakiegos czasu pobolewa mnie chyba watroba nie wiem dokladnie nie umiem okreslic miejsca bolu. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Lek. Katarzyna Szymczak

Konieczna byłaby dalsza diagnostyka, poziom aspat, alat, ggtp - sa to enzymy wątrobowe oraz usg jamy brzusznej, aby wykluczyć nieprawidłowości w watrobie, pęcherzkyku żółciowym czy trzustce. Możliwe też ma ma Pan zespół Gilberta i żółtaczka pojawia się w odpowiedzi na spadek odporności, w czasie infekcji, stres czy np po alkoholu. Jednak aby go potwierdzić, trzeba najpierw wykluczyć pewne zespoły chorobowe.
Pozdrawiam