Poziom cholesterolu przy leukemii

Witam, Mam cholesterolu całkowitego 270, HDL 56, LDL 187 , trójglicerydy 124.Lekarz rodzinny przepisał mi romazic , ale boję się go przyjmować ponieważ zapomniałam powiedzieć,że mam leukemię od wielu lat. Chciała bym sama w ciągu 3 miesięcy spróbować zbić ten cholesterol lepszym odżywianiem, a jeśli to nie pomoże to zacząć brać leki. Co powinnam jeść czego się wystrzegać choćby tak ogólnie. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Słusznie pani pisze, że najlepiej zacząć od diety. Można poczytać na temat cholesterolu: http://dieta.mp.pl/zasady/117035,cholesterol. Trzeba tez przedyskutować z lekarzem wszystkie czynniki ryzyka choroby wieńcowej. Jeśli tycz czynników ryzyka jest dużo, a dieta nie odnosi specjalnego skutku wtedy można zastosować statynę np. Romazic. Przewlekła białaczka nie jest przeciwwskazaniem do zastosowania tego leku.
Pozdrawiam.