Poziom cukru na czczo oraz podaniu glukozy

Czy jeśli na czczo cukier mam 82 a po podaniu glukozy po upływie godziny 78 a po upływie kolejnej godziny 73 jak mam interpretować taki wynik badania.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik może wskazywać na zaburzenia gospodarki węglowodanowej. Wynik proszę skonsultować ze specjalistą diabetologiem lub lekarzem, który zlecił wykonanie badania.