Poziom cukru u 18-letniej osoby a odpowiednie działania

Witam! Mam 18 lat i dzisiaj mierzyłam sobie cukier glukometrem u koleżanki ,wyszło 736 ,a to podobno dużo. Więc moje pytanie jest następujące jak ten cukier obniżyć domowymi sposobami ,tak żebym nie musiała iść do lekarza ,chyba ,że to ostateczność Mer

Lek. Katarzyna Szymczak

Wydaje mi się, że ten pomiar jest wynikiem jakiegoś błęgu (np miała Pani brudne ręce), jest to bardzo wysoki wynik, który na pewno wymga weryfikacji - sprawdzenie poziomu glukozy na czczo z krwi.
Pozdrawiam