Poziom glukozy we krwi a zażywanie leków na prostatę

Dzień dobry, W marcu b.r. poziom glukozy we krwi wynosił u mnie 5.59 mmola, w lipcu 5.28 mmola, w sierpniu 4.80. Dzisiaj poziom podskoczył do 5.77 mmola i jednoczęsnie poziom glokozy 2 p godzinach (test 75) wyniósł 8.16 mmola. Czy jest to powód do niepokoju? Pozdrawiam. Edward Pietrzyk (uwaga: czy za żywanie leków "na prostatę" - DOXAR - może mieć wpływ na poziom glukozy?).

Wyniki badań wskazują na upośledzenie tolerancji glukozy . Leczenie polega na ograniczeniu spożycia cukrów prostych a najlepiej stosowanie diety śródziemnomorskiej .
Doxazosyna - nieznacznie obniża glikemię . Do rozważenia rozpoczęcie leczenia metforminą. Celowa wizyta u diabetologa . Zapraszam do Poradni -Mszana Dolna , Rynek , każda sobota
Pozdrawiam