Poziom hemoglobiny i krwawienie z przewody pokarmowego

mam 33 lata, po dosc dlugotrwalym krwanieniu z przewodu pokarmowego w badaniu morfologii krwi moja hemoglobina wynosila 7,7. Czy jest to juz powazna niedokrwistosc? Jakie to moze niesc ze soba zagrozenia ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, jest to niedokrwistosc, która moze wymagać już leczenia preparatami krwiozastepczymi badz krwioterapia. W tej sytuacji nie powinna powodować bardzo poważnych dolegliwości jednak nie mozna dopuścic do dalszego jej spadku. Pozdrawiam