Poziom OB a zapalenie pęcherza moczowego

witam chcialbym zapytac czy da sie zwiekszyc ob ?poniewaz norma jest 2 do 15 ja mam 2 a przechodze w tym momecie zapalenie pecherza czy to mozliwe? niby norma ale czy jakas dieta lub co kolwiek jest wstanie mi podwyzszyc ob?

Michał Springer

Witam. Nie do końca rozumiem Pani pytanie. Wartość OB jest wskaźnikiem przede wszystkim chorób zapalnych, reumatycznych i nowotworowych (jest to badanie określające szybkość opadania czerwonych krwinek w probówce w ciągu 1 godziny). Niska wartość OB może być objawem niektórych chorób, przede wszystkim hematologicznych. Niska wartość OB nie oznacza "niedoboru OB" i nie wymaga prób zwiększania jego wartości. Pozdrawiam.