Poziom OB po autoimmunologicznym zapaleniu wątroby

Witam. Mam 21 lat. 9 lat temu zachorowałam na autoimmunologiczne zapalenie wątroby jednakże wyniki badań praktycznie zaraz po włączeniu leczenia unormowały się. Teraz biorę tylko lek osłonowy. W związku z tym dość często mam robione badania krwi i zawsze OB miałam 2/6 lub podobnie, teraz mam 6/17. Chciałam zapytać jaka jest norma i czy ten wynik jest w ogóle podwyższony? Niestety nigdzie nie mogę znaleźć takich informacji. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Takie OB tylko w niewielkim stopniu przekracza normę co raczej nie ma znaczenia klinicznego. Poza tym obecnie OB nie jest dobrym wskaźnikiem odczynu zapalnego tylko CRP. Aby określić poziom stanu zapalnego w organiźmie radzę wykonanać badanie krwi na obencość białka C-reaktywnego.