Poziom TSH a stosowanie leku Euthyrox

Dobry wieczór. Lekarz zalecił mi Euthyrox 25 na TSH ponad normę (po 6 tyg. zażywania Euthyroxu 25- wynik 8,22 uIU/ml). Następnie dostałam Euthyrox 50 i po 6 tyg. wynik TSH to 4,550 uIU/ml, zakres referencyjny to 0,270-4,200. Czy teraz powinnam zacząć przyjmować Euthyrox 75, skoro TSH jest nadal ponad normę?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Myślę, że dawka 50 jest odpowiednia, gdyż TSH zmniejsza się i niewiele przekracza normę.