Poziom TSH a wynik USG tarczycy

Witam, właśnie wróciłam od lekarza i mam niesamowity mętlik w głowie. Otóż to jakiś czas temu robiłam badanie na TSH i wyszło, że mam powiększoną tarczyce (5,05) natomiast z wyników badań hormonów wynika tyle, że są w normie. Moje pytanie jest takie co to może oznaczać bo kompletnie nic nie rozumiem z tego co powiedział mi lekarz. Odesłał mnie na badanie USG i jakieś przeciwciała mam zrobić. Ale sam fakt, że mam powiększoną tarczyce a hormony w normie co może oznaczać??

Piotr Pilarski

Nie można określić na podstawie takiego opisu co może być przyczyną. Konieczne jest wykonanie badania USG.

Pozdrawiam.