Poziom TSH a wynik USG tarczycy
Witam, właśnie wróciłam od lekarza i mam niesamowity mętlik w głowie. Otóż to jakiś czas temu robiłam badanie na TSH i wyszło, że mam powiększoną tarczyce (5,05) natomiast z wyników badań hormonów wynika tyle, że są w normie. Moje pytanie jest takie co to może oznaczać bo kompletnie nic nie rozumiem z tego co powiedział mi lekarz. Odesłał mnie na badanie USG i jakieś przeciwciała mam zrobić. Ale sam fakt, że mam powiększoną tarczyce a hormony w normie co może oznaczać??

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Nie można określić na podstawie takiego opisu co może być przyczyną. Konieczne jest wykonanie badania USG.
Pozdrawiam.