Poziom TSH, guzki tarczycy a odpowiednie leczenie

mam wątpliwości odnośnie moich wyników. Moja pani doktor rodzinna zleciła badanie TSH i USG tarczycy. Wyniki są następujące: TSH wynosi 1,61 obok jest napisane że norma to 0,4-4,0. Natomiast po konsultacji wyników z USG pani doktor powiedziała, że te dwa guzki (jeden o średnicy 6 mm a drugi - 5 mm) to cysty, które mogą mi utrudniac oddychanie gdy np. napełnią się wodą. Jesli TSH jest w normie to czy istnieje podejrzenie tarczycy?

Tarczycy to nie trzeba podejrzewać, ma ją Pani na pewno, inaczej byłby problem i to poważny. Poziom TSH jest prawidłowy a opisywane niewielkie torbiele wymagają monitorowania i nie ma możliwości, żeby Pani je czuła. Za 6 miesięcy do powtórzenia USG tarczycy i narządów szyi. To wszystko. Nie ma podstaw do niepokoju.