Poziome ustawienia kości krzyżowej i zmiany zwyrodnieniowe tarczy międzykręgowej
Boli od 7 lat już Rano nie moge się podnieść z łóżka do tego dieta bo mam 136kg. Teraz wyniki rezonansu: Poziome ustawienia kości krzyżowej.Zmiany zwyrodnieniowe tarczy miedzykregowej L5/S1 z dehydratacja i obniżeniem jej wysokości i centralna przepuklina tarczy modelującą worek oponowy. Zaostrzenia tylno-bocznych krawedzi trzonówi wypuklenie się tarczy miedzykregowej zmniejszaja otwory miedzykregowe L5/S1 z zaznaczonym konfliktem korzeniowym z ograniczeniem prawego otworu miedzykregowego L5/S1.

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
79 poziom zaufania
Wynik świadczy o dyskopatii. Konieczna jest redukcja masy ciała która nasila dolegliwości.
Pozdrawiam.
Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Może ono obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnatrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .
Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja.
W rzadkich przypadkach może okazać się, że wskazane jest leczenie operacyjne.