Poziome ustawienie otworów mk oraz lordoza lędźwiowa pogłębiona

Witam, rok temu miełam operację kręgozmyku L5S1. Obecnie objawy bólowe tego odcinka, pośladków, nóg wróciły. Proszę o interpretację badani TK przebieg śrub przeznasadowy,na poziomie S1 przednie odcinki śrub nieznacznie przekraczają obrys trzonu.Poziom L5S1 spondyloliza łuku L5 obustronnie,przodozmyk 9mm. Obnizenie krążka mk. Poziome ustawienie otworów mk oraz MR lordoza lędźw. pogłębiona,obniżenie i uwypuklenie krążka mk L5/S1 8mm, krążek przylega do korzenia L5, otwory mk zwężone.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik powinien zinterpretować specjalista neurochirurg, który zlecił wykonanie badania. Konieczna jest bowiem interpretacja w oparciu o poprzednie wyniki oraz szczegółowe dane kliniczne.