Pozostawienie kolca róży w palcu

Witam serdecznie. Podczas prac w ogrodzie wbił mi się kolec z róży w kciuk tak głęboko, że nie poradziłam sobie z jego wyciągnięciem kolec był tak długo, że kolec zarósł naskórkiem i tkwi tam już dość długo z palcem się nic nie dzieje nie boli mnie też. Tylko fakt ,że on tam jest przeraża mnie. Co mam zrobić proszę o pomoc.

Witam. Proszę zwrócić się do chirurga który obejrzy dokładnie okolicę rany i zdecyduje o ewentualnej konieczności usuwania kolca.