Pozycja do odpoczynku w 32. tygodniu ciąży

Witam, Jestem w 32 tygodniu ciąży, ze wskazaniem żeby się oszczędzać bo skraca sie szyjka macicy.Mam pytanie dotyczące pozycji w jakiej powinnam odpoczywać.Nie mogę leżeć na prawym ani na lewym boku dłużej niż 15min bo mam wrażenie jakby żebra wbijały mi sie w wnętrzności, ból jest bardzo nieznośny,kiedy leże na plecach jest lepiej ale wiem że wtedy odcinam dopływ tlenu dziecku, po za tym kiedy leże na plecach albo w pozycji półsiedzącej to dziecko bardzo mocno sie rusza i boleśnie mnie kopie

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jest to kwestia indywidualna.Musi Pani znaleźć pozycję optymalną dla siebie. Na tym etapie ciąży wskazana jest częsta zmiana pozycji tak,by Pani jak i dziecku było w miarę jak najwygodniej.