Mrowienie w kroczu w 32. tygodniu ciąży

Jestem w 32tyg ciązy i mam pytanie dlaczego często g d y odpoczywam leżąc czuje mrowienie w kroczu oraz gdy dziecko sie rusza czuje jak lataja i dretwieja mi usta gdzie trwa to zaledwie kilka sekund

Pod koniec ciąży mogą pojawiać się niecharakterystyczne dolegliwości w okolicy krocza, które związane są z przygotowaniem kanału rodnego do porodu. Drętwienia ust są wskazaniem do konsultacji neurologicznej.