Pozytywne testy ciążowe a brak miesiączki

WItam!!! Po trzech dniach po spodziewanej miesiączce zrobiłam 3 test ciążowe wszystkie początkowo miały 1 kreskę a po chwili pojawiała się druga bardzo jasna . Ostatnią miesiączkę miałam 20 listopada a 23 grudnia byłam na USG i lekarz niby wykluczył ciążę, jednak do dzisiaj czyli 2 stycznia jeszcze nie dostałam miesiączki . Proszę o odpowiedz czy mogę być w ciąży czy nie ? czy bardziej wiarygodne są testy czy USG?

Witam,
wiarygodnym badaniem są testy ciązowe ale z krwi oraz badanie USG.
USG było wykonane dość wcześnie, możliwe iż niewidoczny był jeszcze pęcherzyk ciązowy
Proponuję wykonać badanie betaHCG z krwi

pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

witam, USG jest dosyć wiarygodna metoda badania. Zalecam jedynie udać sie do lekarza za 2 tygodnie celem kontroli. Pozdrawiam