Pozytywny test ciążowy i krwawienie a poronienie

Witam,25.06.2014 miałam pierwszy dzień ostatniej miesiączki. Kolejną miesiączkę powinnam dostać 24.07.2014, miesiączki nie dostałam, następnego dnia zrobiłam test, wyszedł pozytywny, ale druga kreska była blada, ale widoczna, w dniu 29.07.2014 powtorzylam test wyszedł pozytywny, zaraz po tym zaczęła lecieć krew jak miesiączka. Poszłam do lekarza, stwierdził poronienie bo nie widział nic na usg. Czy jest możliwe, że lekarz się pomylił, że ciąża jest, ale za wcześnie, żeby było widać na usg?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W razie wątpliwości co do tego czy doszło do poronienia warto dwukrotnie oznaczyć poziom betaHCG we krwi.