Pozytywny wynik testu ciążowego a bóle podbrzusza i wzdęcia

Witam. 24 sierpnia dostałam okres i odstawiłam tabletki zaraz na początku września tego roku. Jakoś tydzień po odstawieniu pigułek znowu dostałam okres. Cały wrzesień staraliśmy o dziecko. Teraz tak od tygodnia czuję bóle podbrzusza i mam straszne wzdęcia. Dzisiaj, czyli 07 października zdecydowałam się na zrobienie testu i wyszedł pozytywny, czyli dwie kreski czerwone z tym, że ta druga T minimalnie bledsza. Chciałabym się dowiedzieć, czy ten wynik jest 100% pewny?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pojawienie się dwóch kresek na teście najprawdopodobniej świadczy o ciąży. W razie wątpliwości proszę powtórzyć test lub wykonać laboratoryjne badanie poziomu betaHCG we krwi.