Pozytywne wyniki testów ciążowych a ciąża

25.10.13 miałam okres na tescie 2 kreski 24.11.13. dostałam krwawienia trwało 2 dni. 08.12.13 zrobiłam dwa testy oba pozytywne. Moje pytanie czy nadal moge być w ciąży ?nie byłam jeszcze u lekarza ponieważ mieszkam za granica i czekam na wizyte

Witam serdecznie. Trudno powiedzieć czym mogło być plamienie w początkowym okresie ciąży. Plamienia, z którymi nie współistnieją inne objawy, nie są uważane za sytuacje naglące. W przypadku krwawień, pomoc lekarska jest niezbędna. Dwoma najczęstszymi przyczynami krwawienia w I trymestrze, które nie powinny być przedmiotem obaw, są:
implantacja zapłodnionej komórki jajowej w obrębie ściany macicy;
zmiany hormonalne w okresie, w którym powinna pojawić się miesiączka – krwawienie takie jest zazwyczaj mierne, choć czasem bywa zbliżone do normalnego krwawienia miesiączkowego. Oczywiście należy zawsze brak pod uwagę poronienie.