Pozytywny test ciążowy a półpasiec

Witam, około 15-16.08 miałam owulację i staraliśmy się z mężem o dziecko, 17 odkryłam, że mam półpaśca, badania z krwi i moczu nie wykazały ciąży - trochę wcześnie. Pani doktor przepisała mi paracetamol i neosine. Dzisiaj jest 3 września, nie dostałam miesiączki, zrobiłam dwa testy i wychodzi na to, że jestem w ciąży. Bardzo się martwię bo nie wiem jak to może odbić się na dziecku. Proszę o informacje.
KOBIETA ponad rok temu

Zioła na menopauzę

Z przykrymi objawami przekwitania można poradzić sobie naturalnie. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie zioła warto stosować przy menopauzie. Na ten temat wypowiada się dr Grzegorz Południewski, ginekolog.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Bez wątpienia niebezpieczne dla dziecka jest rozwinięcie się półpaśca w pierwszych tygodniach ciąży. Wtedy właśnie istnieje największe ryzyko trwałego uszkodzenia płodu. Przezłożyskowe zakażenie wirusem VZV może spowodować u dziecka groźne wady w rozwoju. Leczenie kobiet w ciąży, chorujących na półpaśca, w zasadzie nie różni się niczym od sposobów kuracji innych osób. Najczęściej stosuje się leczenie objawowe, na przykład w postaci smarowania zmian skórnych tłustym kremem lub zażywania środków przeciwbólowych. Kobiety w ciąży powinny jednak pamiętać, że nie należy zażywać żadnych leków bez konsultacji z lekarzem nawet wtedy, gdy są one dostępne bez recepty.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty