Pozytywny test ciążowy a stosowanie leku Euthyrox N25

Dzień Dobry mój wynik TSH 12,24mlU/ml do lekarza endokrynologa mam dopiero na październik i mój lekarz pierwszego kontaktu przepisał mi Euthyrox N25 żebym już zażywała zanim przyjdzie temin do specjalisty. Niestety bardzo źle się czuje po tym lekarstwie nie dostałam miesiączki po tygodniu zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny czy ten wynik jest prawdziwy? Czy leki, które zarzywałam mogły zawyżyć pozim HCG? Czekam właśnie na wizyte do ginekologa. Iwona

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jest Pani w ciąży, a na dodatek ma niedoczynność tarczycy. Tym bardziej musi Pani zażywać lek Euthyrox! Nijak nie wpływa on na poziom beta-hCG, za to zapobiega powikłaniom u płodu związanym z niedoczynnością tarczycy u matki. Koniecznie proszę zgłosić się do ginekologa i nie przegapić wizyty u endokrynologa.