Pozytywny test EBV VCA i Hashimoto

Witam, mam choruję na Hashimoto od ok 6 lat. Dodatkowo od jakiegoś czasu mam problem z węzłami chłonnymi pachwinownymi. Wyszedł mi pozytywny test EBV VCA IgG jak i zarówno EBV EBNA -1 IgG, do tego leukocyty w moczu 90 ul. Lekarz mnie zbył.. węzły po antybiotykotearapi (amoxiclav 500) zmniejszyły się ale nadal są. Mieszkam w Irlandii i bardzo ciężko tutaj o dobre leczenie. Co powinnam zrobić? Czy EBV jest w tym momencie aktywne? Czy powinnam to leczyć? Co z leukocytami w moczu? Proszę o pomoc. SM

Aleksander Ropielewski

Nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć na pani pytanie. Nie znam zakresów normy w laboratorium, w którym przperowadzone było badanie. W obecnej sytuacji poszerzyłbym diagnostykę o choroby mogące powodować limfoadenopatię. Węzły chłonne po przebytej infekcji mogą być jeszcze przez jakiś czas powiększone. Więcej mógłbym powiedzieć po przeprowadzeniu badania i uszczegółowieniu wywiadu lekarskiego, ponieważ brakuje mi wielu informacji o które chciałbym zapytać.