Wyniki badania w kierunku mononukleozy

Witam co oznacza mój wynik? EBV - wirus Epsteina Barr antygen VCA p/c IgG (mononukleoza) (F53) EBV - wirus Epsteina Barr antygen VCA p/c IgG (mononukleoza) (F53) 34,00 S/CO EBV - wirus Epsteina Barr antygen VCA p/c IgG (mononukleoza) (F53) obecne nieobecne: < 0,9 watpliwe: 0,9 - 1,1 obecne: >1,

Michał Springer

Witam, przeciwciała VCA w klasie IgG świadczą jedynie o przebytym w przeszłości zakażeniu i utrzymują się przez całe życie. O aktywnym zakażeniu świadczą przeciwciała w klasie IgM. Ważny jest powód wykonania badania. Jeżeli zauważyła Pani u siebie niepokojące objawy (m.in. objawy grypopodobne, zapalenia gardła i migdałków, powiększenie węzłów chłonnych), konieczna jest wizyta u lekarza. Pozdrawiam