Pozytywny wynik testu ciążowego a możliwość ustalenia ojcostwa

Witam. Mam pewien problem, a wiec na dniach mialam dostac okres, lecz go nie ma wiec zrobilam test ciazowy i wyszedl pozytywny. Ostatni okres mialam 6 grudnia 2013 roku, moj cykl trwa 29 dni, w dnich od 12 grudnia do 25 wspolzylam ze swoim bylym partnerem bez zabezpieczenia, ale nie dochiodzil we mnie, zas od 26 grudnia do dzis dnia wspolzyje ze swoim obecnym chlipakiem bez prezerwatywy i on dochodzi we mnie. Czy jest mozliwosc okreslic ktory z nich jest ojcem dziecka? Pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, ustalenie ojcostwa będzie możliwe po urodzeniu się dziecka, na podstawie badań genetycznych. W trakcie ciąży możliwe jest również wykonanie badań DNA z krwi matki i ojca, jednak jest to metoda dużo droższa (kilka tys. złotych). Z podanych informacji wynika, że obaj partnerzy mogą być ojcem dziecka, z większym prawdopodobieństwem dla byłego partnera.