Pozytywny wyniki testu bhcg a tydzień ciąży

Witam moja pani doktor kazała mi zrobic badanie beta HCG. na wizyte mam isc za 2 tyg ale ciekawi mnie mój wynik. wynik to 1256,0 mlU/ml. prosze mi nap czy jestem w ciazy i czy jak tak to który to tydzien

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, jest Pani w ciąży. Jest to orientacyjnie 3-5 tydzień ciąży. Dokładne ustalenie wieku ciążowego będzie możliwe na podstawie daty ostatniej miesiączki (w przypadku cykli regularnych) lub obrazu w badaniu USG na wizycie którą ma Pani za dwa tygodnie. Wiążący termin porodu natomiast ustala się na podstawie badania USG w 12 tyg. ciąży.