Praca w roli maszynisty a wzrok

Pytanie do Lekarza Medycyny Pracy. Kończę obecnie technikum kolejowe. Moim marzeniem jest pójść na kurs maszynisty, jednak mam problemy ze wzrokiem. Wade mam dość dużą, bez korekcji nie widzę praktycznie nic. Noszę soczewki i w nich widzę już perfekcyjnie. Czy na badania dla maszynistów można się stawić w okularach lub soczewkach? Jest to dla mnie bardzo ważne. Proszę o odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza medycyny pracy w okularach i powiedzieć o swojej wadzie wzroku. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

 Lek. Tomasz Budlewski

Niestety maszynista na badaniach wstępnych musi posiadać pełną ostrość wzroku