Prawdopodobieństwo ciąży pomimo błony dziewiczej i miesiączki

Czy można zajść w ciążę mając błonę dziewiczną i miesiączkę (4 dzień). Okres u mnie trwa 6 dni.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Oczywiście że dziewica MOŻE zajść w ciążę. Dni podczas krwawienia miesiączkowego są potencjalnie płodne. Ryzyko ciąży istnieje ale jest stosunkowo małe. Nie ma możliwości zapłodnienia podczas stosunku bezpośrednio przed krwawieniem miesiączkowym (do kilku dni przed okresem).