Prawdopodobieństwo ciąży przed odstawieniem antykoncepcji

Mam PCO. Używałam przez długi czas tabletek, potem plastrów antykoncepcyjnych, ale byłam zmuszona je odstawić na początku drugiego tygodnia z powodu złej tolerancji. Współżyłam dzień przed odklejeniem plastra, nie doszło do wytrysku "wewnątrz", miałam normalne krwawienie z odstawienia. Obecnie czekam na okres, pobolewa mnie podbrzusze i piersi. Czy istnieje możliwość, że jestem w ciąży, czy tylko panikuję?

Witam serdecznie. Myślę iż szansa na ciążę w tej sytuacji jest znikoma. Nie mniej jednak nie mogę jej wykluczyć ponieważ stosunek odbywał się pod sam koniec stosowania antykoncepcji. Warto wykonać dla pewności test ciążowy, jeżeli oczywiście nie pojawi się menstruacja.