Prawdopodobieństwo ponowne zastosowanie kleszcze podczas drugiego porodu

Witam. Mam 25 lat, w zeszłym roku urodziłam córkę. Poród był dość ciężki. 2 tyg po terminie, wywołanie porodu, mechaniczne przebijanie wód płodowych, 29h, odbył się z użyciem kleszczy. Miałam założonych ok 20 szwów, transfuzję krwi. Powiedziano mi, że powodem ich użycia była zbyt duża główka dziecka- co jest prawdopodobnie genetyczne, ponieważ tata dziecka jest bardzo wysoki.Teraz jestem w kolejnej ciąży. Mam obawy co do drugiego porodu. Jakie jest prawdopodobieństwo ponownego użycia kleszczy?

Witam serdecznie. Nie mam możliwości aby to określić. Jest jednak pewna obawa o to. Najlepiej okresowo wykonywać USG.