PROM w termininie porodu a kolejne ciąże

Podczas pierwszej ciąży, prawie trzy lata temu wystąpiło u mnie PROM w terminie porodu, akcja porodowa została indukowana oksytocyną po minięciu ok dwóch dni od odejścia wód płodowych. Za osiem tygodni czeka mnie kolejny poród. Czy istnieje jakieś ryzyko, że sytuacja się powtórzy? Po porodzie miałam również krwotok (zdaniem lekarza przez urodzenie dużego dziecka oraz przyjęcie sporej dawki oksytocyny). Czy krwotok również może wystąpić teraz?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie można tego na 100% wykluczyc, sugeruje jednak się nie niepokoic.