Prawdopodobne drogi zakażenie wirusem brodawczaka

Wykryto u mnie wirusa brodawczaka w postaci kłykcin kończystych. Ostatni kontakt seksualny miałam kilka miesięcy temu. Ani ja, ani mój partner nie mieliśmy wcześniej innych partnerów seksualnych ani kontaktów intymnych z innymi osobami. Zawsze stosowaliśmy prezerwatywy. Czy możliwa jest inna droga zakażenia niż kontakty seksualne? Jak długo trwa leczenie? Czy po zakończeniu leczenia można nie stosować prezerwatyw?

Głównym żródłem zakażenia ( prawie 90 procent) są kontakty seksualne. Teoretycznie możliwe jest zakażenie pozagenitalne ( sauna, solarium, toaleta). Leczenie może trwać kilkanaście tygodni.Dopiero po leczeniu można ocenić sytuację kliniczną.