Prawidłowa glikemia w czasie leczenia

Witam. W kwietniu zdiagnozowano u mnie PCOS i niedoczynność tarczycy. Przyjmuje l-tyrosksyne oraz 2xmetformine. We wrześniu poziom glukozy wyniósł 90ng/ml (norma <100), na początku października 106, 2tyg później 75. Czy jest to.prawidłowa glikemia w czasie leczenia? Dodam,że ostatnio częściej oddaje mocz,męczą mnie mocniejsze zapachy a w moczu wyszły ciała ketonowe 2,5mmol /l oraz b.liczne moczany bezpostaciowe. Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wśród podanych wartości glikemii nieprawidłowo podwyższona jest wartość 106 mg/dl. Jeśli dotychczas nie miała Pani badań w kierunku cukrzycy, warto je wykonać! Tym bardziej ze względu na pozostałe opisane objawy. O szczegółach proponuję porozmawiać ze specjalistą diabetologiem.